Asteknik Vana uluslararası piyasalardaki rakipleri gibi müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmek için, her bölümünde ileri teknolojileri kullanmaktadır.
Kol
Dişli Kutular
Pnömatik Aktüatör

Vananın üzerine direkt olarak monte edilerek, hava ile kumandasını sağlamak için kullanılır. Çift etkili (PNCE) veya tek etkili - yay geri dönüşlü (PNTE) olarak kullanılmaktadır. On-off veya istenildiğinde pozisyoner ile (POS) oransal kumanda (0-100 % aralığında) sağlanabilir.

Solenoid Valf – Namur Valf

Çift etkili ve tek etkili pnömatik aktüatörlerin direkt olarak üzerine monte edilerek havayı yönlendirmek için kullanılır. 5/2 yollu namur valfler çift etkili aktüatörlerde, 3/2 yollu namur valfler tek etkili pnömatik aktüatörlerde kullanılır. Bobin voltajı 12-24-110-220 V AC veya DC olabilir, isteğe bağlı olarak koruma sınıfı ex-proof sağlanabilir.

Switch Kutusu

Switch Kutusu, 2 mekanik switchleri ile birlikte aktüatörlü vananın açık ve kapalı konumunu göstermek amacıyla veya limit switchler vasıtası ile sinyali vermek amacıyla kullanılır. Kol kumandalı vana üzerinde de kullanılabilir.

Ayırmalı Dişli Kutular

Bu dişli kutusu, vana ve pnömatik aktüatör arasına konulmuş olup, vananın acil durumlarda basit ve güvenilir bir metotla manuel olarak çalışmasını sağlar.

Elektrik Aktüatör

Vananın on-off veya oransal olarak elektrik ile çalışmasını sağlar.